на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE

NIKE Дуксер Sportswear

код на производ: DM6357-621
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Без разлика дали го обожавате поради изгледот или удобноста што ја дава, Nike Sportswear женскиот дуксер секогаш ќе биде вашето омилено парче. Oversized моделот, спуштените раменици и пошироките ракави нудат лежерен, кул изглед кој можете да го комбинирате во која било варијанта. Ткаенина од руно додава топлина. Контрастните шевови ги комбинираат два стила за да создадат дизајн кој е непредвидлив и енергичен.
Спецификација:

 • Модел: Oversized fit
 • Машинско перење
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики FB7582-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.790 MKD
  големина
  6
  6,5
  7
  7,5
  8
  8,5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DM9464-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.317 MKD
  Заштеда 25%
  7.090 MKD
  големина
  7
  7.5
  8
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX0137-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.768 MKD
  Заштеда 35%
  13.490 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики FB7960-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.490 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики DV7190-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.032 MKD
  Заштеда 20%
  11.290 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DJ9946-001
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.417 MKD
  Заштеда 25%
  9.890 MKD
  големина
  6.5
  7.5
  8
  8.5

  слични производи