на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Air
NIKE Дуксер Air
NIKE Дуксер Air
NIKE Дуксер Air
NIKE Дуксер Air
NIKE Дуксер Air
NIKE

NIKE Дуксер Air

код на производ: DD6383-661
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Air е машки дуксер инспириран од познатиот Nike стил од 80-тите. Nike мотивите на предната страна даваат текстура и придонесуваат овој дуксер да изгледа модерно и импресивно. Натписот „Get Over Your Fear of Heights“ е дел од кампањата на Nike Air Force од 86 година. и ѝм оддава почит на моделите од минатото. Дуксерот е изработен од топол и удобен материјал, а капуљачата е обложена со мрежест материјал кој му дава спортски изглед. Носете го овој Nike Air машки дуксер и бидете забележани каде и да се појавите.
Спецификација:

 • Машки дуксер - lifestyle
 • Стандарден крој
 • Прилагодлива капуљача
 • Странични џебови
 • Геометриски детали
 • Машинско перење
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики CN8490-003
  Prosecna ocena:
  glas
  3
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.712 MKD
  Заштеда 20%
  10.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики CN8490-002
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.712 MKD
  Заштеда 20%
  10.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики FB1362-102
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.673 MKD
  Заштеда 35%
  7.190 MKD
  големина
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.868 MKD
  Заштеда 35%
  7.490 MKD
  големина
  L
  M
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FB7998-672
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер MT33559-MS
  3.992 MKD
  Заштеда 20%
  4.990 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD7415-010
  4.712 MKD
  Заштеда 20%
  5.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL