на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Essential Mountainside
NIKE Дуксер Essential Mountainside
NIKE Дуксер Essential Mountainside
NIKE Дуксер Essential Mountainside
NIKE Дуксер Essential Mountainside
NIKE Дуксер Essential Mountainside
NIKE Дуксер Essential Mountainside
NIKE Дуксер Essential Mountainside
NIKE Дуксер Essential Mountainside
NIKE Дуксер Essential Mountainside
NIKE

NIKE Дуксер Essential Mountainside

код на производ: DC9727-010
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Jordan Essential Mountainside е машки lifestyle дуксер со капуљача наменет за сите љубители на кошарката и модерниот спортски стил. Изработен е од мека и многу пријатна ткаенина од руно која овозможува чувство на топлина и целодневна удобност. Еластичните ребрести манжетни додаваат удобност и го спречуваат навлегувањето на студот. Прилагодете ја капуљачата со учкур и бидете подготвени за сите временски услови. Изгледајте добро и останете стоплени во Nike Jordan Essential Mountainside машкиот дуксер.
Спецификација:

 • Состав: 82% памук, 12% полиестер
 • Стандарден крој
 • Прилагодлива капуљача
 • Ребрести манжетни
 • Машинско перење
 • Боја: црна

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики FB8883-200
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DJ9779-001
  Prosecna ocena:
  glas
  4
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.992 MKD
  Заштеда 25%
  11.990 MKD
  големина
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики FB9619-200
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.312 MKD
  Заштеда 20%
  12.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FB7998-672
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер MT33559-MS
  3.992 MKD
  Заштеда 20%
  4.990 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD7415-010
  4.712 MKD
  Заштеда 20%
  5.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL