на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Sportswear Oversized Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Oversized Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Oversized Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Oversized Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Oversized Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Oversized Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Oversized Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Oversized Fleece
NIKE

NIKE Дуксер Sportswear Oversized Fleece

код на производ: DJ6393-072
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sportswear Oversized Fleece е женски дуксер со капуљача. Облечете го и уживајте во удобноста што ќе ви ја пружи овој женски дуксер. Со својата ширина, ви дава лежерно чувство во текот на целиот ден. Преклопениот џеб го издигнува вашиот изглед на повисоко ниво додавајќи фина текстура, додека печатеното лого ја покажува вашата љубов кон брендот. Дизајниран да паѓа на колковите, овој голем дуксер има и спуштени раменици и пространи ракави за опуштено, безгрижно чувство. Францускиот фротир има мазна површина. Капуљачата можете лесно да ја прилагодите на вашите потреби. Предниот џеб ви нуди простор каде што можете безбедно да ги складирате телефонот, клучевите или картичките.
Спецификација:

 • Женски lifestyle дуксер со капуљача
 • Модел: oversize
 • Прилагодлива капуљача
 • Преден џеб
 • Машинско перење
 • Основен материјал: 80% памук / 20% полиестер
 • Материјал за еластичните делови на ракавите и половината: 97% памук / 3% спандекс
 • Материјал за џеб: 100% полиестер
 • Материјал за постава: 100% памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DZ4705-200
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.892 MKD
  Заштеда 25%
  9.190 MKD
  големина
  7
  Sačuvano u omiljne
  Патики DQ1470-101
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  Sačuvano u omiljne
  Патики DZ6754-800
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.417 MKD
  Заштеда 25%
  9.890 MKD
  големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.543 MKD
  Заштеда 35%
  6.990 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Патики AH6789-113
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.542 MKD
  Заштеда 25%
  11.390 MKD
  големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  9.5

  слични производи