на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE Дуксер Sportswear
NIKE

NIKE Дуксер Sportswear

код на производ: DD6168-010
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sportswear машкиот дуксер со капуљача се одликува со класичен дизајн, создаден за сите љубители на препознатливиот Nike стил. Инспириран од класичниот Nike стил тој носи нови футуристички детали, истовремено оддавајќи почит на минатото. На него се извезени познати мотиви Nike мотиви, а контрастните детали ќе придонесат за вашиот автентичен стил. Изработен е од мека памучна ткаенина која овозможува чувство на удобност и пријатност при целодневните активности. Контрастните графики и текстури носат уникатен стил во Nike Sportswear машкиот дуксер со капуљача.
Спецификација:

 • Машки дуксер – lifestyle
 • Стандарден крој
 • Прилагодлива капуљача
 • Еластични делови на ракавите
 • Futura лого
 • Автентична графика
 • Машинско перење
 • Состав: 100% памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики CJ9179-200
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.090 MKD
  големина
  10
  10,5
  11,5
  12
  12,5
  8
  9
  9,5
  Sačuvano u omiljne
  Патики AH8050-005
  Prosecna ocena:
  glas
  3
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.712 MKD
  Заштеда 20%
  10.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики FQ2437-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.078 MKD
  Заштеда 35%
  10.890 MKD
  големина
  10.5
  12
  8.5
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики 553558-161
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.990 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DN2647-007
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.428 MKD
  Заштеда 35%
  9.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  8
  8.5
  9
  9.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FB7998-672
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер MT33559-MS
  3.992 MKD
  Заштеда 20%
  4.990 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD7415-010
  4.712 MKD
  Заштеда 20%
  5.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL