на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Долен дел тренерки Jordan Essentials
NIKE Долен дел тренерки Jordan Essentials
NIKE Долен дел тренерки Jordan Essentials
NIKE Долен дел тренерки Jordan Essentials
NIKE Долен дел тренерки Jordan Essentials
NIKE Долен дел тренерки Jordan Essentials
NIKE

NIKE Долен дел тренерки Jordan Essentials

код на производ: FB7298-425
6.890 MKD
6.890 MKD
5.512 MKD
Заштеда: 1.378 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
 • XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Jordan Essentials се машки lifestyle долен дел тренерки. Направени се од меко руно кое е мазно однадвор и кадифено одвнатре, а со тоа придонесува за чувството на удобност и пријатност. Еластичните делови на нозете го спречуваат навлегувањето на студениот воздух и одржуваат сè на своето место, додека еластичниот појас со врвки овозможува персонализирано вклопување. Задните и страничните џебови помагаат за складирање на ситници, но и за загревање на рацете во студените денови. Графиката Jordan јасно ја истакнува наклонетоста кон омилениот бренд, а чистата памучна ткаенина е пријатна за кожата и исклучително издржлива. Спецификација:

 • Машки тренерки – lifestyle
 • Еластичен појас со врвки
 • Еластични делови на нозете
 • Jordan Jumpman графика
 • Џебови на грбот и колковите
 • Машинско перење
 • Состав: 100% памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  5.190 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  4.392 MKD
  Заштеда 20%
  5.490 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  3.912 MKD
  Заштеда 20%
  4.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  3.912 MKD
  Заштеда 20%
  4.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL