на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech

код на производ: CU4495-381
6.990 MKD
6.990 MKD
5.592 MKD
Заштеда: 1.398 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 1X
  1X
 • 2X
  2X
 • 2XL
  2XL
 • 2XS
  2XS
 • 3X
  3X
 • 3XL
  3XL
 • 4XL
  4XL
 • L
 • LG
  LG
 • M
 • MD
  MD
 • NS
  NS
 • S
  S
 • SM
  SM
 • XL
 • XS
  XS
 • YLG
  YLG
 • YMD
  YMD
 • YSM
  YSM
 • YXL
  YXL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech се долен дел машки тренерки, наменет за сите кои сакаат удобност и пријатност за време на одмор и физичка активност. Опуштено низ бутот, овој заострен дизајн се стеснува од коленото надолу за да ви даде удобно чувство. Материјалот Tech Fleece обезбедува топлина, но е многу лесен, така што нема да се чувствувате тешки. Манжетните на нозете го спречуваат продирањето на ладен воздух и несаканото движење, а во исто време ги ставаат вашите Nike патики до израз. Еластичниот појас со прилагодлива јамка го подобрува приспособувањето и овозможува лесно персонализирање. Во страничните џебови можете да ги ставите сите потребни ситници, а по потреба можете и да ги загреете рацете. Логото на Nike јасно кажува во кој спортски бренд најмногу верувате. Залепената лента околу џебот со патент и деталите за шевовите се препознатливи детали за Tech Fleece. Џебот со патент има дополнителен внатрешен џеб за да ги задржите вашите клучеви, картички и телефонот на место.
Спецификација:

 • Машки тренерки – lifestyle
 • Странични џебови
 • Fleece технологија
 • Логото на Nike на левата бутина
 • Состав: 66% памук, 34% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  слични производи