на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech

код на производ: CW4292-272
6.990 MKD
6.990 MKD
5.243 MKD
Заштеда: 1.747 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • S
 • XS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech е долен дел од женска тренерка што лесно и брзо ќе стане омилена облека во вашата неделна ротација. Искористете го максимумот од студените денови со оваа тренди долна тренерка. Нејзината најважна карактеристика е врвната ткаенина од руно од која е направен. Топлина? Таму. Мекост? Таму. Чувство на светлина? Проверено таму. Неговата ткаенина Nike Tech Fleece ви обезбедува врвна топлина и леснотија. Препознатливите детали за Tech Fleece ги истакнуваат џебовите со патент и скриениот џеб за да ги чувате вашите вредни предмети безбедни. Еластичниот прилагодлив појас обезбедува добро вклопување и лесна персонализација. Одблесокот на нозете ќе ги истакне вашите Nike патики.
Спецификација:

 • Женски тренерки lifestyle
 • Странични џебови
 • Ребрести еластични делови на нозете
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Машинско перење
 • Материјал: 69% памук и 31% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  слични производи