на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Долен дел тренерки Skateboarding
NIKE Долен дел тренерки Skateboarding
NIKE Долен дел тренерки Skateboarding
NIKE Долен дел тренерки Skateboarding
NIKE Долен дел тренерки Skateboarding
NIKE Долен дел тренерки Skateboarding
NIKE Долен дел тренерки Skateboarding
NIKE Долен дел тренерки Skateboarding
NIKE Долен дел тренерки Skateboarding
NIKE Долен дел тренерки Skateboarding
NIKE

NIKE Долен дел тренерки Skateboarding

код на производ: DV9040-010
6.590 MKD
6.590 MKD
6.590 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 2XL
  2XL
 • L
  L
 • M
  M
 • S
  S
 • XL
  XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Изгледајте брзо дури и кога лесно се ролате во тесните панталони Nike Skateboarding. Овие ткаени панталони инспирирани од стазите се направени од лесна ткаенина која отфрла вода и ќе ве одржува суви. Тие се многу пространи во горниот дел и околу бутовите за лесно движење и максимална удобност. Долниот дел од нозете има патенти за вентилација. Пространиот крој ви дава дополнителен простор за непречено движење на или надвор од таблата. Мекиот еластичен појас има јамка за прилагодување и персонализација. Џебовите со патент ви овозможуваат да ги чувате најважните работи додека сте на скејтот.
Спецификација:

 • Скејтерски панталони
 • Водоотпорна ткаенина
 • Патенти за вентилација
 • Џебови со патенти
 • Машинско перење
 • Материјал: 96% најлон / 4% спандекс

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основната поделба Текстил
  Пол Unisex
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  2.634 MKD
  Заштеда 40%
  4.390 MKD
  големина
  U1
  U2
  U3
  U4
  U5
  Sačuvano u omiljne
  2.634 MKD
  Заштеда 40%
  4.390 MKD
  големина
  U1
  U2
  U3
  U4
  U5