на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech

код на производ: CU9213-063
5.190 MKD
5.190 MKD
5.190 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 12-13Y
 • 10-11Y
 • 8-10y
 • 14-15Y
 • 7-8y
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech се долен дел детски тренерки за поголеми момчиња. Искористете ги максимално студените денови, а долниот дел од тренерката ќе ви помогне во тоа. Нејзината најважна карактеристика е врвната ткаенина од руно од која е направен. Топлина? Таму. Мекост? Таму. Чувство на светлина? Проверено таму. Нејзината плетена ткаенина Nike Tech Fleece ви обезбедува врвна топлина и леснотија. Еластичниот прилагодлив појас обезбедува добро вклопување и лесна персонализација, а страничните џебови ви овозможуваат лесно и брзо да ги складирате сите ваши основни работи. Ребрестите еластични делови спречуваат несакано движење и продирање на ладен воздух. Лесно се одржува со перење во машина.
Спецификација:

 • Детски долни тренерки за машки – lifestyle
 • Странични џебови
 • Ребрести еластични делови на нозете
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Машинско перење
 • Материјал: 69% памук и 31% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основната поделба Текстил
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  3.190 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  4.090 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  1.494 MKD
  Заштеда 40%
  2.490 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  4.072 MKD
  Заштеда 20%
  5.090 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  1.674 MKD
  Заштеда 40%
  2.790 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  1.134 MKD
  Заштеда 40%
  1.890 MKD
  големина
  1
  10
  11
  12
  14
  2
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6X
  7
  8
  8-
  9
  9-
  OSFA