на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech

код на производ: CU4495-072
6.990 MKD
6.990 MKD
6.990 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech се долен дел машки тренерки, наменет за сите кои сакаат удобност и пријатност за време на одмор и физичка активност. Опуштено низ бутот, овој заострен дизајн се стеснува од коленото надолу за да ви даде удобно чувство. Материјалот Tech Fleece обезбедува топлина, но е многу лесен, така што нема да се чувствувате тешки. Манжетните на нозете го спречуваат продирањето на ладен воздух и несаканото движење, а во исто време ги ставаат вашите Nike патики до израз. Еластичниот појас со прилагодлива јамка го подобрува приспособувањето и овозможува лесно персонализирање. Во страничните џебови можете да ги ставите сите потребни ситници, а по потреба можете и да ги загреете рацете. Логото на Nike јасно кажува во кој спортски бренд најмногу верувате. Залепената лента околу џебот со патент и деталите за шевовите се препознатливи детали за Tech Fleece. Џебот со патент има дополнителен внатрешен џеб за да ги задржите вашите клучеви, картички и телефонот на место.
Спецификација:

 • Машки тренерки – lifestyle
 • Странични џебови
 • Fleece технологија
 • Логото на Nike на левата бутина
 • Состав: 66% памук, 34% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  DOT
  3.390 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  DOT
  3.490 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  3.423 MKD
  Заштеда 30%
  4.890 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL