на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NEW BALANCE Долен дел тренерки Out of Bounds
NEW BALANCE

NEW BALANCE Долен дел тренерки Out of Bounds

код на производ: UP23503-BK
4.390 MKD
4.390 MKD
2.634 MKD
Заштеда: 1.756 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • U4
 • U5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Излезете од вашата комфорна зона и поместете ги границите во унисекс тренерките New Balance Athletics Out of Bounds. Без разлика дали сте активни или го поминувате денот дома релаксирајќи се, опуштеното вклопување го следи вашето внатрешно чувство. Преголемото лого на брендот на ногата го привлекува вниманието и смело го изразува вашиот стил. Овој разновиден стил се одликува со класични детали како што се манжетни, атлетско вклопување и прилагодлив струк. Тренерката е изработена од удобна и богата ткаенина - француски фротир што овозможува меко чувство. Средната висина на струкот дава можност за различни комбинации со горните делови на облека со различна должина. Сечењето ја следи силуетата на вашите нозе и го истакнува атлетското тело, оставајќи простор за активно движење. Еластичните манжетни го спречуваат продирањето на ладен воздух, додека страничните џебови ги загреваат рацете и чуваат ситници.
Спецификација:

 • Унисекс тренерки – lifestyle

 • Странични џебови

 • Еластичен појас и манжетни

 • NB лого на ногавицата

 • Состав: 100% памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основната поделба Текстил
  Пол Unisex
  Бренд NEW BALANCE
  Возраст За возрасни