на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Долен дел тренерки JORDAN MVP
NIKE Долен дел тренерки JORDAN MVP
NIKE Долен дел тренерки JORDAN MVP
NIKE Долен дел тренерки JORDAN MVP
NIKE Долен дел тренерки JORDAN MVP
NIKE Долен дел тренерки JORDAN MVP
NIKE Долен дел тренерки JORDAN MVP
NIKE Долен дел тренерки JORDAN MVP
NIKE

NIKE Долен дел тренерки JORDAN MVP

код на производ: 95B704-023
2.790 MKD
2.790 MKD
1.674 MKD
Заштеда: 1.116 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 12-13Y
 • 8-10y
 • 14-15Y
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

NIKE JORDAN MVP се детски тренерки за момчиња инспирирани од кошарката. Долниот дел од тренерките се одликува со класичен крој кој ќе го придружува секој ден на вашите малечки од почеток до крај и ќе го исполни со удобност и комфор. Изработени во класичен дизајн од супер мек француски фротир, обезбедуваат чувство на пријатност, удобност и топлина. Еластичниот појас е тука за да го олесни вклопувањето и персонализацијата на долниот дел, а меките еластични манжетни ги одржуваат на своето место. Двата странични џебови и еден заден џеб се идеални за сите ситници. Дајте им на малите дневна доза на Jordan стил и удобност со овие NIKE JORDAN MVP тренерки за момчиња.
Спецификација:

 • Тренерки за момчиња
 • Состав: 60% памук и 40% полиестер
 • Еластичен појас
 • Странични џебови
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основната поделба Текстил
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  3.190 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  4.090 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  1.494 MKD
  Заштеда 40%
  2.490 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  4.072 MKD
  Заштеда 20%
  5.090 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  1.134 MKD
  Заштеда 40%
  1.890 MKD
  големина
  1
  10
  11
  12
  14
  2
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6X
  7
  8
  8-
  9
  9-
  OSFA