на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech

код на производ: DD4706-670
6.790 MKD
6.790 MKD
4.074 MKD
Заштеда: 2.716 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech машките долен дел тренерки се направени од рециклирани и органски материјали. Добро познати по својата нископрофилна конструкција, овој долен дел тренерки нуди супериорна топлина без дополнителна тежина. Пространите ногавици во пределот на колковите и бутовите, се стеснуваат кон листовите и завршуваат со ребрести, еластични делови кои носат софистициран финиш и ги истакнуваат вашите нови патики. Сите детали како што се траки на џебовите, рабовите и логото се исто така направени од рециклирани материјали, земајќи ја предвид максималната искористеност. Поддржете ја оваа иницијатива Move to Zero, со која Nike сака да го намали постоењето на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Машки тренерки долен дел – lifestyle
 • Стандарден крој
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Ногавици кои се стеснуваат во пределот на листот
 • Предни џебови
 • Страничен џеб на ногавица со патент
 • Рефлектирачко Swoosh лого
 • Машинско перење
 • Состав: 66% памук, 34% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  DOT
  3.390 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  DOT
  3.490 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  3.423 MKD
  Заштеда 30%
  4.890 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL