на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Collection Essentials Fleece

код на производ: DJ6941-094
3.390 MKD
3.390 MKD
2.712 MKD
Заштеда: 678 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 1X
  1X
 • 2X
  2X
 • 2XL
  2XL
 • 2XS
  2XS
 • 3X
  3X
 • 3XL
  3XL
 • 4XL
  4XL
 • L
  L
 • LG
  LG
 • M
 • MD
  MD
 • NS
  NS
 • S
 • SM
  SM
 • XL
  XL
 • XS
 • YLG
  YLG
 • YMD
  YMD
 • YSM
  YSM
 • YXL
  YXL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Collection Essentials Fleece се женски долен дел тренерки направени од рециклирани материјали. Издржливоста на францускиот фротир од кој се направени овиа долен дел тренерки го подобрува добропознатиот, обожаван, материјал во кој се чувствувате совршено опуштено. Кројот на овој долен дел ви нуди дополнителен простор каде што ви треба, додека ногавиците се стеснуваат за полесно да ги ставите омилените патики во центарот на вниманието. Овие тренерки имаат полудлабок еластичен струк, кој ќе ви обезбеди добро вклопување. Малку простор во половината и бутовите создава чувство на целосно прилагодување. Ногавиците завршуваат до глуждовите со ребрести еластични делови, кои создаваат удобно чувство. Неговиот издржлив француски фротир е направен од најмалку 75% рециклирани и органски материјали, а мазната површина ви даваат разновидна топлина, совршена за секој ден. Swoosh логото и завршетоците на учкурите се направени од Nike Grind, материјал кој се добива со рециклирање на спортски обувки и вишок генериран во процесот на производство. Необоената верзија на овој долен дел тренерки ви дава природен изглед кој нагласува дека сте еколошки свесна личност. Предните џебови ви даваат простор за брзо складирање на вашите ситници.
Спецификација:

 • Женски долен дел тренерки - lifestyle
 • Модел: loose fit
 • Еластични делови на ногавиците
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Материјал: 80% памук / 20% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  слични производи