на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech
NIKE

NIKE Долен дел тренерки Sportswear Tech

код на производ: DD4706-004
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sportswear Tech машките долен дел тренерки се направени од рециклирани и органски материјали. Добро познати по својата нископрофилна конструкција, овој долен дел тренерки нуди супериорна топлина без дополнителна тежина. Пространите ногавици во пределот на колковите и бутовите, се стеснуваат кон листовите и завршуваат со ребрести, еластични делови кои носат софистициран финиш и ги истакнуваат вашите нови патики. Сите детали како што се траки на џебовите, рабовите и логото се исто така направени од рециклирани материјали, земајќи ја предвид максималната искористеност. Поддржете ја оваа иницијатива Move to Zero, со која Nike сака да го намали постоењето на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Машки тренерки долен дел – lifestyle
 • Стандарден крој
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Ногавици кои се стеснуваат во пределот на листот
 • Предни џебови
 • Страничен џеб на ногавица со патент
 • Рефлектирачко Swoosh лого
 • Машинско перење
 • Состав: 66% памук, 34% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  4.392 MKD
  Заштеда 20%
  5.490 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  3.912 MKD
  Заштеда 20%
  4.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL