на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

adidas Долен дел тренерки TRACK PANTS
adidas Долен дел тренерки TRACK PANTS
adidas Долен дел тренерки TRACK PANTS
adidas Долен дел тренерки TRACK PANTS
adidas Долен дел тренерки TRACK PANTS
adidas Долен дел тренерки TRACK PANTS
adidas Долен дел тренерки TRACK PANTS
adidas Долен дел тренерки TRACK PANTS
adidas Долен дел тренерки TRACK PANTS
adidas Долен дел тренерки TRACK PANTS
adidas

adidas Долен дел тренерки TRACK PANTS

код на производ: H32381
2.188 MKD
2.188 MKD
1.532 MKD
Заштеда: 656 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 10-11Y
 • 11-12Y
 • 12-13Y
 • 13-14Y
 • 14-15Y
 • 15-16Y
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas ADICOLOR се унисекс дечии долен дел тренерки за тинејџери од колекцијата Аdicolor. Не велиме дека adidas за првпат ја претстави тренерката во светот 1964-та година, но тоа не значи дека другите не го кажаа тоа. Стилот е се што посакаш - може да биде силен израз, пренагласен или суптилен, или ваша автентична експресија. Што и да одлучите, adidas е тука да ве поддржи.

Изработен е од Primegreen, серија рециклирани материјали со високи перформанси, кои се дел од иницијативата на adidas за отстранување пластичен отпад.

Појавете се во овој долен дел тренерки adidas ADICOLOR и покажете им на сите што значи да се биде урбан.

Спецификација:

 • Унисекс lifestyle тренерки за тинејџери
 • Стандарден крој
 • Еластичен појас
 • Еластични делови на ногавиците
 • Странични џебови
 • Лого на Trefoil
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Боја: Црна
карактеристики вредност
Категорија Долен дел тренерки
Основната поделба Текстил
Пол Kids
Бренд adidas
Возраст За тинејџери

слични производи

Sačuvano u omiljne
1.672 MKD
Заштеда 30%
2.388 MKD
големина
104
110
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176
62
68
74
80
86
92
98