на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Чорапи MID-CUT CREW
adidas

adidas Чорапи MID-CUT CREW

код на производ: IB9390
Šifra proizvođača: IXX42
788 MKD
788 MKD
709 MKD
Заштеда: 79 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 1X
  1X
 • 2X
  2X
 • 2XL
  2XL
 • 2XS
  2XS
 • 3X
  3X
 • 3XL
  3XL
 • 4XL
  4XL
 • 42-46
 • LG
  LG
 • 38-42
 • MD
  MD
 • NS
  NS
 • 34-38
 • SM
  SM
 • 47-50
 • XS
  XS
 • YLG
  YLG
 • YMD
  YMD
 • YSM
  YSM
 • YXL
  YXL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas MID-CUT CREW се унисекс чорапи до глуждовите кои доаѓаат во пакување од три пара. Велат дека чорапите некогаш биле симбол на социјалниот статус и богатството. Три пара од овие аdidas чорапи сериозно ќе направат да се чувствувате како член на високата класа. Еден пар за споделување, еден за носење и еден за одвојување и губење во машината за сушење. Спецификација:

 • Чорапи – унисекс, lifestyle
 • Средна должина, преку глуждот
 • Меко чувство
 • Ребрест еластичен дел на отворот
 • Пакување од 3 пара
 • Материјал: 58,4% памук / 34% полиестер / 5,6% полиамид / 2% еластин

 • карактеристики вредност
  Категорија Чорапи
  Основната поделба EQU
  Пол Unisex
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики IF8068
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.388 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  12
  12-
  13
  13-
  14
  14-
  15
  6
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет FQ4641
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.430 MKD
  Заштеда 20%
  1.788 MKD
  големина
  OSFA
  OSFC
  OSFM
  OSFW
  OSFY
  Sačuvano u omiljne
  Патики IE7206
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.588 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  4
  4.5
  5
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики ID4657
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.388 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  4
  4.5
  5
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики IG9777
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.388 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  4
  4.5
  5
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет EC3603
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.288 MKD
  големина
  OSFM
  OSFW
  OSFY

  слични производи