на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Чорапи Sportswear Everyday Essential
NIKE Чорапи Sportswear Everyday Essential
NIKE Чорапи Sportswear Everyday Essential
NIKE Чорапи Sportswear Everyday Essential
NIKE Чорапи Sportswear Everyday Essential
NIKE Чорапи Sportswear Everyday Essential
NIKE

NIKE Чорапи Sportswear Everyday Essential

код на производ: DX5089-010
1.290 MKD
1.290 MKD
1.290 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 42-46
 • 38-42
 • 34-37
 • 46-50
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Everyday Essential чорапите се идеални за вашиот секој ден. Изработени од мека и еластична ткаенина и дизајнирани за секојдневно носење, тие се издржливи, прозрачни и многу удобни. Овој производ е направен од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна. Технологијата Dri-FIT обезбедува чувство на сувост и удобност. Зајакнувањето во пределот на петицата и петите ја зголемува издржливоста, а стратешки поставената мрежеста ткаенина дава можност за дишење.
Спецификација:

 • Пакување од 3 пара
 • Машинско перење
 • Материјал: 97% полиестер / 3% спандекс

 • карактеристики вредност
  Категорија Чорапи
  Основната поделба EQU
  Пол Unisex
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Kачкет DC3687-010
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.832 MKD
  Заштеда 20%
  2.290 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет CK1248-010
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.393 MKD
  Заштеда 30%
  1.990 MKD
  големина
  1
  1SIZ
  BV
  MISC
  OSFT
  Sačuvano u omiljne
  Торбица DR6271-227
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.990 MKD
  големина
  1
  1SIZ
  BV
  MISC
  OSFT
  Sačuvano u omiljne
  Торбица DJ1620-284
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.074 MKD
  Заштеда 40%
  1.790 MKD
  големина
  1
  1SIZ
  BV
  MISC
  OSFT
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет DC3680-687
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.393 MKD
  Заштеда 30%
  1.990 MKD
  големина
  1
  1SIZ
  BV
  MISC
  OSFT
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет 943092-070
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  834 MKD
  Заштеда 40%
  1.390 MKD
  големина
  1
  1SIZ
  BV
  MISC
  OSFT

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Чорапи IB9378
  988 MKD
  големина
  1518
  1922
  2326
  2730
  3134
  3436
  3538
  3739
  3942
  4042
  4345
  4346
  4750
  5154
  Sačuvano u omiljne
  Чорапи NJ0571-023
  790 MKD
  големина
  0-12
  0-3
  0-6
  1112
  12
  1224
  1314
  1516
  18
  2-3
  2-4
  24
  3-4
  4-5
  5-6
  5-7
  6-12
  7-8
  7-9
  9-10
  Sačuvano u omiljne
  Чорапи JCAX222029-101
  474 MKD
  Заштеда 40%
  790 MKD
  големина
  1
  12OZ
  14OZ
  16OZ
  BV
  CHLD
  L
  M
  NS
  ONE
  OS
  OSFA
  OSFL
  OSFM
  OSFW
  OSFY
  PRO
  S
  UNSZ
  YTH
  Sačuvano u omiljne
  Чорапи VN0A3H3OHU0
  903 MKD
  Заштеда 30%
  1.290 MKD
  големина
  1
  12OZ
  14OZ
  16OZ
  BV
  CHLD
  L
  M
  NS
  ONE
  OS
  OSFA
  OSFL
  OSFM
  OSFW
  OSFY
  PRO
  S
  UNSZ
  YTH