на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Чорапи Everyday Essential
NIKE Чорапи Everyday Essential
NIKE Чорапи Everyday Essential
NIKE Чорапи Everyday Essential
NIKE Чорапи Everyday Essential
NIKE Чорапи Everyday Essential
NIKE Чорапи Everyday Essential
NIKE Чорапи Everyday Essential
NIKE

NIKE Чорапи Everyday Essential

код на производ: DX5074-911
1.290 MKD
1.290 MKD
903 MKD
Заштеда: 387 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 1X
  1X
 • 2X
  2X
 • 2XL
  2XL
 • 2XS
  2XS
 • 3X
  3X
 • 3XL
  3XL
 • 4XL
  4XL
 • 42-46
  42-46
 • LG
  LG
 • 38-42
 • MD
  MD
 • NS
  NS
 • 34-37
  34-37
 • SM
  SM
 • 46-50
 • 30-34
  30-34
 • YLG
  YLG
 • YMD
  YMD
 • YSM
  YSM
 • YXL
  YXL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike EVERYDAY ESSENTIAL се унисекс спортски чорапи кои можат да се носат за време на различни активности. Тие даваат меко чувство и со нивната плетена прозрачна ткаенина, се идеални за секојдневно носење. Dri–FIT технологијата ја отстранува потта и помага вашите стапала да бидат суви и свежи. Овие чорапи се направени од минимум 75% рециклиран материјал. Доаѓаат во пакување од три пара и нивната должина се протега до глуждот. Плетениот, прозрачен горен дел ја зголемува можноста за прозрачност.
Спецификација:

 • Унисекс спортски чорапи
 • Состав: 98% полиестер, 2% еластин
 • Dri– FIT технологија
 • Минимум 75% рециклиран материјал
 • Пакување од три пара
 • Должина до глужд

 • карактеристики вредност
  Категорија Чорапи
  Основната поделба EQU
  Пол Unisex
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Торбица CW9304-010
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.472 MKD
  Заштеда 20%
  3.090 MKD
  големина
  1
  1SIZ
  BV
  MISC
  OSFT
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет DV5434-010
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.393 MKD
  Заштеда 30%
  1.990 MKD
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет DC3984-011
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.791 MKD
  Заштеда 10%
  1.990 MKD
  големина
  1
  1SIZ
  BV
  MISC
  OSFT
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет 943092-294
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.112 MKD
  Заштеда 20%
  1.390 MKD
  големина
  1
  1SIZ
  BV
  MISC
  OSFT
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет CW6410-687
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.832 MKD
  Заштеда 20%
  2.290 MKD
  големина
  1
  1SIZ
  BV
  MISC
  OSFT

  слични производи