на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Чорапи Jordan Jumpman
NIKE

NIKE Чорапи Jordan Jumpman

код на производ: WJ0010-042
890 MKD
890 MKD
712 MKD
Заштеда: 178 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 0-12
  0-12
 • 0-3
  0-3
 • 0-6
  0-6
 • 1112
  1112
 • 12
  12
 • 16-19
  16-19
 • 1314
  1314
 • 1516
  1516
 • 18
  18
 • 2-3
  2-3
 • 2-4
  2-4
 • 24
  24
 • 3-4
  3-4
 • 24-27
  24-27
 • 27-30
  27-30
 • 27-34
  27-34
 • 15-16
  15-16
 • 7-8
  7-8
 • 34-37
 • 9-10
  9-10
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Лесни и удобни, детските унисекс чорапи Nike JORDAN JUMPMAN имаат лак за компресија и перничиња во пределот на прстите и петицата, кои нудат неверојатна удобност. Меката ткаенина обезбедува целодневна удобност и заштита. Панелите што дишат нудат оптимална циркулација на воздухот додека еластичната манжетна ги држи овие чорапи на своето место. Сè што им е потребно на најмалите за да уживаат во своите активности.
Спецификација:

 • Три пара во пакет
 • Горни панели што дишат
 • Ребрест еластичен дел
 • Компресивен лак
 • Обложени прсти и потпетици
 • Лого на Jumpman
 • Машинско перење
 • Состав: 97% полиестер, 3% еластин

 • карактеристики вредност
  Категорија Чорапи
  Основната поделба EQU
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики CJ3906-016
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.912 MKD
  Заштеда 20%
  9.890 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DJ3341-100
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.631 MKD
  Заштеда 10%
  9.590 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики 921522-030
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.290 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики 943345-110
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.914 MKD
  Заштеда 40%
  8.190 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX3093-001
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.413 MKD
  Заштеда 30%
  10.590 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DV3479-100
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.552 MKD
  Заштеда 20%
  8.190 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y

  слични производи