на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Чизми SUPERSTAR 360 BOOT
adidas Чизми SUPERSTAR 360 BOOT
adidas Чизми SUPERSTAR 360 BOOT
adidas Чизми SUPERSTAR 360 BOOT
adidas Чизми SUPERSTAR 360 BOOT
adidas Чизми SUPERSTAR 360 BOOT
adidas Чизми SUPERSTAR 360 BOOT
adidas Чизми SUPERSTAR 360 BOOT
adidas Чизми SUPERSTAR 360 BOOT
adidas Чизми SUPERSTAR 360 BOOT
adidas

adidas Чизми SUPERSTAR 360 BOOT

код на производ: ID9465
Šifra proizvođača: LYT58
Prosečna ocena:
4.288 MKD
4.288 MKD
2.573 MKD
Заштеда: 1.715 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 20
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Со иконски дизајн, детските lifestyle патики adidas SUPERSTAR 360 BOOT за бебиња и мали деца ги одржуваат стапалата топли и суви. Со едноделен текстилен горен дел, удобна текстилна обвивка и држач EVA меѓу ѓон, овие патики ја нудат сета удобност и флексибилност што им е потребна на малите. Заштитник од кал околу периметарот и на петицата помага да се одврати нечистотијата. Конструкцијата за брзо врзување го олеснува облекувањето и соблекувањето на немирните стапала. Направени од низа рециклирани материјали, нивниот горен дел има најмалку 50% рециклирана содржина. Овој производ е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Полудлабок профил
 • Врвки
 • Текстилен горен дел
 • Текстилен ентериер
 • OrthoLite® газиште
 • Adifit влошка за мерење на стапалата
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Чизми
  Основната поделба Обувки
  Пол Kids
  Бренд adidas
  Возраст За бебе

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна HK7451
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.753 MKD
  Заштеда 40%
  4.588 MKD
  големина
  104
  62

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чизми 14093400-007
  10.190 MKD
  големина
  37
  39
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чизми 14093500-003
  11.490 MKD
  големина
  3638
  3941
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чизми 14093400-006
  10.290 MKD
  големина
  3638
  3941
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чизми 14093500-001
  11.490 MKD
  големина
  3335
  3638
  3941
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чизми 14094200-002
  11.490 MKD
  големина
  3638
  3941
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Чизми 14028500-00135
  16.990 MKD
  големина
  3538
  3941